Sofienberg, Sofienbergkoret, Sofienberg menighet,
kor, sang, musikk, konsert, cd, TV,
gudstjeneste, messe,
jazz, klassisk, negro spiritual,
dirigent,
John Rutter, Gloria
Helge Harila, Margrethe Ek, kirke,
Oddgeir Kjetilstad, Ketil Grøtting,
kristen,
Oslo Øst, Grünerløkka, Freia,
Dælenenga,
Rodeløkka, Oslo
Tøyen, Carl Berner, Tertitten,
Engelsborg,
kvalitet, miljø,
fellesskap, Unge Voksne-kor
Sofienbergkoret
Hvem vi er
Hvem vi er

Sofienbergkoret

Sofienbergkoret er et blanda kor som holder til i Sofienberg kirke i Oslo. Koret ble stiftet i 1972, og bestr i dag av ca. 30 engasjerte sangere i 20-30-40-50-ra.
 
Sofienbergkoret utvalg mars 2010 Repertoaret spenner vidt, fra a cappella klassisk kirkemusikk til folketoner, salmer, jazz og strre klassiske verker for kor og orkester.
Vren 2014 fremfrte koret Mendelssohns storslagne oratorium "Paulus" sammen med solister, orgel og orkester.

Sofienbergkoret sker holde et hyt musikalsk niv, og har de senere rene deltatt i flere internasjonale korkonkurranser. I 2012 gikk koret av med seieren i klassen for kirkemusikk ved Mayo International Choral Festival i Irland.

Sangerne er opptatt av skape et hyggelig og godt milj i koret, og koret drar ofte p tur og turne for opprettholde s vel sosiale som musikalske gleder og ferdigheter.

Korets dyktige dirigent er Alvilde Riiser. Hun har tatt sangpedagogisk bachelor ved Universitetet i Agder, og kandidatstudiet i kordirigering ved Norges Musikkhgskole.

Er du interessert i god korsang?
Har du lyst til synge i kor?
Vi sker sangere i alle stemmegrupper!
Ta kontakt med Marta Axner Ims p mail: inntak@sofienbergkoret.no eller mobil: 463 12 116 for mer informasjon.


 



Dirigenten vr

Yuval Weinberg har fra hsten 2016 tatt over som vr faste dirigent. Han vikarierte ogs som vr dirigent i skoleret 2014-15.
 

Styret:

Leder:
Thomas Alvarstein Owe
thomas.a.owe@gmail.com
Nestleder:
Maria Skr
maria@mariaskar.no
Kasserer:
Oddvar Kolset
oddvar@sofienbergkoret.no
Sekretr:
Maria Skr
maria@mariaskar.no
PR-ansvarlig:
Marta Axner Ims
marta.axner@gmail.com
Milj-ansvarlig:
Jorunn Skjulestad
jorunnskjulestad@gmail.com
1. vara:
Marit Byfuglien
mbyfuglien@hotmail.com
2. vara:
Truls Andersen
trulsba@gmail.com

Musikkutvalget:

Dirigent:
Alvilde Riiser
alvilde@gmail.com
Utvalgsmedlem:
Hilde Bjerkholt Jenssen
hilde.b.jenssen@gmail.com
Utvalgsmedlem:
Eva Annie Bjrgen
evaannie@hotmail.com
Utvalgsmedlem:
Leonard Verdeti
noelhoff@yahoo.com


 













Utvikling, design og redaksjon: Oddvar Kolset oddvar@sofienbergkoret.no                  Powered by: PHP, Apache, MySQL, Linux.